Egyesületünk idén is megrendezte a kispályás labdarúgó tornát, a Mikulás kupát. A nyolc
csapat a Kaposvár Aréna körcsarnokában csapott össze 2023. december 4-én.
A korábbi tornákhoz hasonlóan az MH Lahner György 2. Ellátóezred (MH LGY 2. elló. e.)
csapataihoz (NTZ, HEŐ, Törzs, Szállító) a Somogy Vármegyei Büntetés-végrehajtási Intézet
(BV), a Kaposvári Mentősök (Megmentők) és az MH Légi Műveleti Vezetési és Irányítási
Központ jutai Radarszázada (Juta) csatlakozott.
A résztvevő csapatokat kettő 4 csapatos csoportra osztották, ahol az első csoportot a Juta, a
Megmentők, a KKSZD és a BV, míg a második csoport az MH LGY 2. elló. e. csapatai
alkották. „Első ránézésre” is kiegyenlített mezőnyt mutattak a csoportok és az 1×18 perces
mérkőzések sem hoztak más eredményt. A csoportmérkőzéseken hatalmas küzdelmek voltak
a továbbjutásért. Az első csoport a KKSZD-nek és Jutának hozta meg a továbbjutást, míg a
második csoportban az utolsó pillanatig nehéz volt megjósolni ki jut tovább, de végül a Törzs
és a Szállító csapata érkezett meg a legjobb négy közé.
Az elődöntő első mérkőzésén a végig csere nélkül játszó Szállító csapata az első csoportból
elsőhelyen továbbjutó KKSZD csapatával mérkőzött meg. A mérkőzésen érezhető volt, hogy
a döntőbe jutás a cél, de a cserementes, nagy energiát megmozdító Szállító fáradtságát a
KKSZD sikeresen kihasználta és végül két góllal ők jutottak a döntőbe.
Az elődöntő második mérkőzése a Törzs és Juta között, Jutának hozott sikert, míg a Törzs a
harmadik helyért harcolhatott tovább a Szállítóval. A sportszerű mérkőzés eredményeképp a
Törzs csapata állhatott a dobogó harmadik fokára.
A döntőt a KKSZD és Juta mérkőzése jelentette. A veteránnak is mondható Szántó József
által fémjelezte Juta, a remek formát kifogó Borbély Ákos támadójátékában bízva a mérkőzés
elején hamar vezetést szerzett. A KKSZD minden erejét bevetve sem tudott Juta lendületén
felülkerekedni, így a 2023. évi Mikulás kupa győztese a Juta csapata lett.
Gólkirály: 8 góllal Borbély Ákos (Juta);
A legjobb játékos: Albrecht Benedek (Törzs)
A legjobb kapus Szulimán Konrád (KKSZD) lett, aki csak a döntőben engedte a labdát a